09 Temmuz 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Galatasaray'da Başkan'ın yapmak istediği devrimlere evet diyen yok!

Galatasaray'da Başkan'ın yapmak istediği devrimlere evet diyen yok!

Galatasaray yönetimi UEFA’ya verilen sözleri yerine getirme konusunda problemler yaşıyor.


08 Temmuz 2018 09:53

Galatasaray'da Başkan'ın yapmak istediği devrimlere evet diyen yok!

Galatasaray'da Mustafa Cengiz yönetimi UEFA ile yapılandırma anlaşmasını imzalarken,  her oyuncunun kendi vergisini ödeyeceğini, oyuncuların ev kiraları, yol masrafları gibi özel giderlerinin karşılanmayacağını, beraberliğe prim verilmeyeceğini, yerlilerin maaşlarına TEFE-TÜFE oranları doğrultusunda artış yapılacağını ve yabancıların sözleşmesindeki kur sabitlenip sigortalanacağı sözünü vermişti.

Galatasaray yönetimi UEFA’ya verilen bu sözleri yerli oyuncular adına Selçuk İnan’a yabancı oyuncular adına da Gomis, Feghouli ve Belhanda’ya iletti. Şu ana kadar yerliler dahil hiç bir oyuncu beraberliğe verilen prim hakkından vazgeçmedi. Türk oyuncular, alacaklarını TL’ye çevirmedi, yabancılar ise kur sabitlenmesine onay vermedi. Yaşanan bu süreçle ilgili Galatasaray yönetimi CFCB’ye bir bildirimde bulundu. Görüşme trafiğinde yaşanan tüm gelişmeleri paylaştı. Bu durumun da CFCB’yi rahatsız ettiği de gelen bilgiler arasında.

Galatasaray'da salon projesi iptal

Öte yandan Galatasaray’da stadın üzerinin kapanması konusunda yine başa dönüldü… eski başkan Dursun Özbek, GSGYM ile TT Stadınının yanına bir spor salonu yaparak stadın üzerinin kapatılması konusunu bağlamak amacındaydı. Mustafa Cengiz yönetimi ise yaptığı planlamada spor salonu yapmanın kulübe herhangi bir getirisi olmayacağına karar verdi. Projeyi iptal etti. Bahçelievler’de bulunan bir spor salonunun kiralanması için Spor Bakanlığı ile temas kuruldu. Şimdi akıllara takılan soru, TT Stadı’nın yanına spor salonu yapılmayacaksa daha önce yapılan anlaşma ne olacak? Galatasaray söz verdiği gibi TT Stadının tepesini kapatmak zorunda mı kalacak?

Kaynak: Fotospor

Etiket: mustafa cengiz, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor